Instagram Hikayesi nasıl indirilir?

Snapchat’ten “esinlenilen” Instagram hikaye özelliği; her gün 200 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor ve özelliğin kaynağı olan Snapchat’i bile sollamış durumda. 24 saat sonra kaybolan fotoğraf veya video atabilmemizi sağlayan bu özellikte, dilersek kendi hikayelerimizi telefonumuza kaydedebiliyoruz. Peki bir başkasının hikayesini kaydetmek istersek ne yapmamız gerekiyor?

Bunun için tabii ki en basit çözüm ekran görüntüsü almak. Ancak ekran görüntüsü aldığımızda fotoğrafın ham halini değil Instagram araçlarıyla birlikte göründüğü şeklini alabiliyoruz. Ayrıca yakın zamanda ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa bildirim de gidecek.

Çok daha verimli bir şekilde hikaye indirmek için hem iOS hem Android için kullanabileceğiniz uygulamalar bulunuyor.

Story Saver – Android

Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Story Saver, herhangi birinin Instagram hikayesini kolayca indirmek için kullanabileceğiniz bir uygulama.

Instagram Hikaye StorySaver

Uygulamaya giriş yaptığınızda Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan dilerseniz ana sayfada görünen kişilerden seçim yaparak, dilerseniz de uygulamanın arama bölümünden hikayesini indirmek istediğiniz kişinin profilini yazarak indirme işlemini yapabiliyorsunuz.

İndirdiğiniz hikayeler, saniyeler içerisinde telefonunuzun galerisine indiriliyor.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Repost Stories – iOS

App Store’da ücretsiz olarak yer alan Repost Stories uygulaması, hem başkalarının hikayelerini telefonunuza indirmek hem de dilerseniz aynı hikayeyi kendi profilinizden paylaşabileceğiniz bir uygulama.

Story Saver’a benzer olarak oldukça basit bir kullanımı olan uygulamada, arama yaparak veya listenizden seçim yaparak kişilerin hikayelerine ulaşabiliyor ve kolayca telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir